Disa të shtëna në Rokytnice nad Jizerou 31.12.2016 vetëm disa ditë para se të bie borë .......

Rokytnice(německyRochlitz) është një qytet dhe vendpushim malor në malet Giant perëndimore. E vendosur në rajon Liberec, qarkut Semily, në një luginë Huťský lumë zgjatur në mes të maleve masiveve Gardës (782 m) Djallit Mountain (1022 m) dhe Lysa Hora (1344 m) dhe përgjatë majtë (në lindje) bregun e lumit Jizera. Ai jeton këturreth 2 700popullsia.

Město v údolí Çështje të mëdha nga zyra e falsifikimit të kolegjit 1574 shumë sklářská osada. První obyvatelé se zde živili těžbou dřeva, mědi, stříbra një olova. V roce 1625 neçal zdejší ložiska prozkoumat Albrecht z Valdštejna, který zároveň zlepšil zarejších horníků. Po Valdštejnově smrti význam dolů opět upadá. Nga kjo mund të përdoret 20.století zdejsí obyvatelstvo snažilo hornickou činnost obnovit, ale nikdy se jim të již nepodařilo. Nga vzniku města se rozvíjí také v oblasti tradiční sklářství. I po třicetileté válce byli občané Rokytnice většinou protestantského vyznání, zhe çehosh plynuly ne zcela úspěšné snahy o rekatolizaci. V 18. století docházelo ve městě ke vzpourám poddanstva. V tomto období byly založeni první tekstilní podniky. Rozvoji průmyslu napomohla také výstavba železniční trati Martinice në Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou, që do të kalojë në provincën e 1899. V roce 1903 byla ve střední Rokytnici postuar nga puna, která prošla v 70. letech rekonstrukcí. Po 2. çdo gjë vjen në një mjedis të ri, i cili do të jetë në gjendje për të vizituar turistët e rinj në rrethinat e tyre.

Území

Celkem zahrnuje čtyři katastrální území: Dolní Rokytnice, Horní Rokytnice nad Jizerou, Rokytno në Krkonoších a Františkov v Krkonoších. Z evidencního hlediska se v rámci Dolní rokytnice navíc rozlišují ještě místní části Hleďsebe, Hranice a Studenov.

Katastrální území Dolní Rokytnice ve MESTE Rokytnice nad Jizerou zahrnuje krome vlastní Dolní Rokytnice ještě sídelní celky Hleďsebe, Studenov, Liščí Dira, Hranice, Vilémov, Letni Strana, Zimní Strana, mala Rokytnice. Na jihozápadě do něj spadá vrch Stráž. Bëni Dolní Rokytnice patří i kostel svatého Michaela archanděla.

Hranice mezi Dolní a Horní Rokytnicí prístění náměstím před radnicí: většina plochy náměstí patří do Dolní Rokytnice, të punësuar nga obchodním domem však již patří do Horní Rokytnice.

Katastrální území Horní Rokytnice nad Jizerou zahrnuje kromě vlastní Horní Rokytnice është e vendosur në Horní Ves, Horní Kout, Zákuti, Hrušov a Horní Domky. Na hlavní silnici je vymezeno na západě náměstím s radnicí, na východní straně končí nedaleko za Horním náměstím a autobusovým nádražím (hřiště již patří k Rokytnu). Na jihu do něj patří celý Sachrův hřeben, na severozápadě oblast Përgatitje me qira dhe Qendra tregtare.

Katastrální území Rokytno v Krkonoších zahrnuje kromě vlastního Rokytna i skelë celky Háj, V Rybníčkách, Světlanka, Dvoračky. A území Dale Patri Horní hedhur údolí Huťského potoka vcetne Huťského vodopádu, severozápadní úbočí Vlčího hřebene një PAS území až k hlavnímu hřebeni Krkonoš: Lysá hora, Ricky Velká Mumlava një Malá Mumlava vcetne Malé casti Mumlavy po soutoku (od Krakonošovy snídaně až k Ústí Vosecké strouhy ), Vosecká bouda a vrch Tvarožník; na hřebeni v okolí vrchu SokolníkuRokytno kufiri me Polskem.

Katastrální území Františkov v Krkonoších zahrnuje osadu Františkov, ležící jižně od Sachrova hřebene, një pás území východně od osady až k vrcholu Vlčího hřebene.

i pranishëm

Për shkak të 15, le të jetë më shumë se një muaj më parë. Byl vybudován obrovský lyžařský areál me 28 vleky a čtyřsedačkovou lanovkou na Lysou horu. Tato lanová dráha je jedina, která vede do I. zóny KRNAP. V roce 2006 nga të dyja palët janë të gatshme për të luajtur, dhe janë të vendosura në Horní domky. Shiko në parkim në Rokytky k chatě Lovčenka.

Došlo k velkému zvýšení ubytovací kapacitet města. Byly kompletně vybudována nová náměstí (Horní náměstí a Dolní náměstí) s domy a apartmány v alpském stylu a kvalitními službami. Tyto projekty ale velmi zvýšily zadluženost města, kvůli které dokonce městu hrozil i krach. Toto nebezpečí bylo zažehnáno do současné době patří Rokytnice nad Jizerou mezi na nejatraktivnější střediska letní i zimní dovolené v Krkonoších. Ve městě je základní škola, 2 měřský školy, zvláštní škola a zdravotní středisko.

Ulice a náměstí ve městě nejsou pojmenovány: název se používá pouze pro nově vybudované Horní náměstí v Horní Rokytnici. Pro orientaci se používají názvy místních casti, případně i dílčích sídelních celků (například Letní Strana një Zimní Strana pro rozlišení stran údolí Huťského potoka v Dolní Rokytnici).


SIGN në llogarinë tuaj

×
Harruat të dhënat tuaja?
×

Ngjitem

pjesë
GTranslate Please upgrade your plan for SSL support!
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!